Zo života na rovníku: zvieracie porno

Autor: Lukáš Zorád | 28.4.2012 o 12:15 | Karma článku: 12,06 | Prečítané:  4526x

Pri pohľade na fotografie páriacich sa nosorožcov som chvíľu premýšľal, prečo je pre ľudí úplne v poriadku zdieľať  a pozerať sa na pohlavný akt zvierat a za pozeranie porna sa každý hanbí. A vlastne som si nebol istý, či zverejnenie takýchto fotografií je morálne. Každopádne sú to obrázky, pri ktorých naozaj zviera...

 https://www.facebook.com/OlPejetaConservancy

Ide totiž o veľmi emotívne a vskutku vzrušujúce správy. Podľa biologickej teórie minimálnej životaschopnej populácie je už poddruh nosorožca bieleho severného (Ceratotherium simum cottoni) iba chodiacou fosíliou, no dvojica Najin a Suni si to nemyslia. Podľa správ z Ol Pejeta Conservancy, kde žijú 4 z posledných siedmich prežívajúcich jedincov tohto poddruhu, už pred mesiacom o seba začali javiť záujem. Netuším, ako vyzerajú nosorožie „námluvy", ani prečo im to tak dlho trvalo, ale nosorožce určite vnímajú svet trochu inak, ako my.

rhinoworld.jpg

Túto stredu (25.4.2012) to na nich prišlo. Po mesiaci „oťukávania sa", Najin a Suni zistili, že pri tom nebudú mať súkromie, že ich do toho aj tak všetci budú stále tlačiť, že  treba poslať aj nejakú dobrú správu nedočkavým ochranárom a strážcom parku a že budú musieť celému svetu ukázať ako to robia skutoční velikáni.

mating.jpg

Po kliknutí na fotografiu sa zobrazí fotogaléria

Či ste to potrebovali vidieť nechám na vašom uvážení.  Myslia si to však strážcovia súkromnej prírodnej rezervácie, ležiacej v srdci Laikipie, náhornej plošiny v rovníkovej Keni. Nosorožce, ktoré boli do Kene prevezené zo zoologickej záhrady Dvůr Králové, majú kvôli pytliakom odpílené rohy. Napriek tomu, že celá prírodná rezervácia je strážená ozbrojenými rangermi a obohnaná elektrickým plotom, sa takmer každý mesiac dozvedáme správy o ďalšom zabitom jedincovi nosorožca (V parku žije okolo 100 nosorožcov) . Vysoká cena rohoviny a obrovský dopyt po „zázračnej" medicíne v Číne a ďalších, prevažne východoázijských krajinách spôsobujú, že pytliakov neodradí ani hrozba väzenia ani odpílené rohy. Často sa nerozpakujú zabiť zviera s odpíleným rohom, aby v budúcnosti nestrácali čas jeho stopovaním.

guards.jpg

Ozbrojení strážcovia parku pochádzajú z miestnych komunít a v minulosti boli často sami pytliakmi

 

A nám neostáva nič iné, iba sa občas potešiť z malých zázrakov prírody a upovedomiť známych v Ázií, ktorí veria v zázračnú moc rohoviny, že sa podieľajú na genocíde krásneho živočícha, ktorý za nič nemôže.

rhinobaby.jpg

Fotografie prevzaté s FB stránky Ol Pejeta Conservancy

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Focus: Vládne strany oslabujú

Smer stratil takmer dve percentá. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH.

KULTÚRA

BBC bude cez víkend pripravovať reláciu o slovenskej hudbe

World Music Festival v Bratislave pomôže zviditeľniť našu hudbu.


Už ste čítali?